Botox

Botox Inowrocław

Botox jest kojarzony przede wszystkim z wygładzaniem i usuwaniem zmarszczek. Czym dokładnie jest i jak działa preparat? Botox jest naturalnym preparatem, który stosowany jest w medycynie estetycznej w postaci oczyszczonej toksyny botulinowej w celu porażenia mięśni mimicznych twarzy, dzięki czemu można uzyskać efekt wygładzenia zmarszczek. Botox jest wstrzykiwany w odpowiednio małej dawce, co powoduje czasowe porażenie mięśni mimicznych, które są bezpośrednio odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Botox wywołuje także wygładzenie zmarszczek pojawiających się w naturalny sposób w trakcie procesu starzenia, ale działa głównie na zmarszczki wywołane żywą mimiką twarzy.

Botox jest jest łatwą i zdecydowanie najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek powstających w górnej części twarzy, czyli właśnie tak zwanych zmarszczek mimicznych. Zabieg jest bardzo prosty i polega na wstrzyknięciu odpowiednio dobranej ilości substancji w kilka precyzyjnie wcześniej wybranych punktów twarzy.

Preparat uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych z mózgu do wybranych mięśni mimicznych, które zostają czasowo porażone i przestają pracować.

Inowrocław

inowrocław

Inowrocław to miasto i gmina w województwie kujawsko-pomorskim, które często jest nazywane stolicą Kujaw Zachodnich. Inowrocław to także siedziba wielu małych i dynamicznie rozwijających się firm, które działają w róznych branżach. Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, handlowym i usługowym. Zapoznaj się z ofertą inowrocławskich firm. Zapraszamy!