Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zajmuje się przede wszystkim poprawianiem jakości życia ludzi zdrowych, głównie przez różnorakie działania zapobiegawcze oraz rekonstrukcyjne. Medycyna estetyczna bardzo często skupia się także na profilaktyce starzenia się skóry i na działaniach mających zatrzymać lub odwrócić ten proces. Większość zabiegów rekonstrukcyjnych stosowanych w medycynie estetycznej ma charakter nieinwazyjny lub są to działania o niewielkim stopniu inwazyjności. Choć medycyna estetyczna skupia się przede wszystkim na odwracaniu procesów starzenia się i usuwania zmarszczek, to może także przynieść dobre rezultaty w leczeniu pewnych schorzeń i likwidacji różnych innych problemów natury estetycznej.

Botox

Botox jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych i często stasowanych preparatów w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Botox to specjalistyczny preparat medyczny, który jest uzyskiwany na bazie toksyny botulinowej, zwanej bardzo często także jadem kiełbasianym. Warto w tym miejscu wspomnieć, że botox jako nazwa handlowa jest terminem zastrzeżonym wyłącznie dla jednego z preparatów. Preparat ten jest wykorzystywany głównie do wygładzania zmarszczek, ze szczególnym uwzględnieniem tak zwanych zmarszczek mimicznych. Substancja ta wywołuje tymczasowe porażenie mięśni twarzy odpowiedzialnych za mimikę, co powoduje znaczne wygładzanie zmarszczek.

Powiększanie ust

Modelowanie czy też powiększanie ust to bardzo prosty i dość często wykonywany zabieg, polegający na ostrzykiwaniu ust preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Poprzez zastosowanie preparatu z kwasu hialuronowego można tylko nieznacznie podkreślić usta i poprawić ich kontur lub też znacznie je powiększyć - wybór należy zawsze do kobiety, ponieważ to ona wie najlepiej, jaki efekt końcowy pragnie uzyskać. Powiększanie ust tą metodą jest bezpieczne, ponieważ kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Kobiety chętnie powiększają w ten sposób usta, ponieważ zabieg trwa tylko około pół godziny, a efekty są widoczne niemal natychmiast.